10 miejsc do zobaczenia w Paryżu. Na weekend lub dłużej.

Porady Wrz 26, 2017 No Comments

10 miejsc do zobaczenia w Paryżu, na weekend i nie tylko!

Przygotowaliśmy dla Was poradnik o najważniejszych miejscach do odwiedzenia w Paryżu.

 

1. Wieża Eiffla

Symbol Paryża, chyba nie ma osoby która myśląc o Paryżu nie myśli automatycznie o Wieży Eiffla. Zbudowana na paryską wystawę światową w 1889 roku i miała zostać rozebrana po 20 latach. Co ciekawe nie została zaprojektowana przez Gustave’a Eiffla tylko przez dwóch inżynierów z jego pracowni Emile Nouguier’a i Maruice Koechlin’a. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem budowy Gustave Eiffel odkupił prawa autorskie do projektu. To właśnie on obronił wieżę przed rozebraniem zakładając na szczycie laboratorium meteorologiczne i aerodynamiczne. Wieża mimo wielu protestów została na swoim miejscu, utrzymując tytuł najwyższej budowli świata do 1930. Laboratorium aerodynamiczne nie znalazło się na górze wieży przypadkiem, zazwyczaj mocno tam wieje, zalecamy więc założyć szalik. Polecamy też wbrew różnym opiniom wejść na drugi taras widokowy po schodach. Zdrowa osoba nie będzie miała żadnych problemów z wejściem na drugie piętro budowli, a ominiecie w ten sposób długie kolejki. Na drugim piętrze jest automat gdzie kupicie bilety na szczyt wieży Eiffla już dojeżdżając windą. Oszczędzacie w ten sposób czas oraz kilka euro. Na dół zjeżdża się już normalnie windą ze wszystkimi.

tanie noclegi paryż

2. Pola Elizejskie

Mająca niecałe 2 kilometry długości aleja łącząca plac Zgody oraz plac De Gaulle’a na którym znajduje się Łuk Triumfalny. My polecamy trochę dłuższy spacer przez park idąc od Luwru do Łuku Triumfalnego lub na odwrót. Wzdłuż Pól Elizejskich znajdzie się pełno miejsc które was zatrzymają teatry, butiki znanych projektantów, Disney Store, pokazowe salony marek samochodowych (przede wszystkim francuskich marek takich jak Renault, Peugeot czy Citroen gdzie wstawione są też samochody koncepcyjne tych marek) czy McDonalds.

10 miejsc do odwiedzenia w paryżu

3. Luwr

Jedno z największych muzeum na świecie, imponująca liczba 350 tys. eksponatów. W tym słynna Mona Lisa Leonarda Da Vinci oraz inne dzieła tego artysty. Oprócz tego niesamowita kolekcja sztuki starożytnej z takimi perełkami jaki Nike czy kodeks Hammurabiego. Nawet jeśli jesteś osobą nie przepadającą za muzeami możesz łatwo stracić tam rachubę czasu, nawet odhaczając tylko najbardziej znane eksponaty spędzimy tam kilka godzin. Wstęp do ukończenia 26 roku życia na legitymację studencką za darmo. Sprawdzone.

10 miejsc do odwiedzenia w paryżu

4. Moulin Rouge

Wiatrak znany bardziej niż jakikolwiek inny na świecie. Rówieśnik wieży Eiffla. Dzięki malowniczemu wyglądzie, (przede wszystkim po zmroku) zyskał sławę, grając w wielu filmach. W środku możemy przy kolacji obejrzeć rewię tańca.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

5. Sacre Coeur

Zbudowana z wapienia (stąd charakterystyczny biały kolor) bazylika zbudowana na wzgórzu w dzielnicy Montmartre uchodzi za jeden z najważniejszych symboli Paryża. Punkt widokowy na jej szczycie dzięki budowie na wcześniej wspomnianym wzgórzu, wysokością ustępuje jedynie wieży Eiffla.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

6. Montparnasse

W wielu rankingach występuje jako jedna z najbrzydszych budowli świata. Nie mamy, aż tak złego zdania o tej budowli jednak rzeczywiście nie jest to najpiękniejszy budynek Paryża. Za to na jego szczycie znajduje się taras widokowy który nie bez powodu ma cztery gwiazdki Michelin. Złośliwi powiedzą, że to dlatego, że to jedyny punkt widokowy Paryża z którego nie widać tego budynku. Polecamy wjechać na górę, tym bardziej, że jedzie się tam bardzo szybką windą.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

7. Notre Dame

Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie. Tu była umieszczona akcja powieści Victora Hugo „Dzwonnik z Notre Dame” oraz film Disneya pod tym samym tytułem. Wejście do katedry jest darmowe (oprócz wstępu na wieżę i do skarbca). W skarbcu znajduje się relikwiarz który był przy wielu koronacjach polskich królów.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

8. Panteon

Od czasu rewolucji francuskiej traktowany jako mauzoleum wybitnych Francuzów. Znajduje się tu m.in. grobowiec Marii Skłodowskiej-Curie. My polecamy przede wszystkim ze względu na wahadło Foucaulta które się tam znajduje.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

9. Muzeum d’Orsay

Dawny dworzec kolejowy obecnie jest muzeum sztuki w którym znajdziemy arcydzieła m.in. Moneta czy Van Gogha. Nad wszystkim góruje ogromny dworcowy zegar. Do 26 roku życia można wejść za darmo posiadając status studenta. Jeśli oglądaliście film Hugo i jego wynalazek  to właśnie tutaj znajdziecie miejsca z tego filmu.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

10. Łuk Triumfalny

Ostatni w naszym rankingu 10 miejsc do zobaczenia w  Paryżu, ale to nie oznacza, że najmniej ciekawy. Zbudowany ku chwale osób które zginęły w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Znajduje się na placu Charles’a De Gaulle’a jest to słynne okalające łuk wielopasmowe rondo na którym łatwo stracić orientacje kto ma pierwszeństwo. Plac kiedyś nazywany placem Gwiazdy ze względu na drogi odchodzące z placu w wielu kierunkach. Z góry łuku możemy obserwować zarówno plac jak i resztę Paryża. Wejście do 26 roku życia za darmo dla studentów.

10 miejsc do zobaczenia w paryżu

 

Noclegi w Paryżu.

Jadąc do Paryża na kilka dni na pewno szukasz tanich noclegów, by je znaleźć skorzystaj z porównywarki poniżej.


Najlepsze okazje na wyjazd do Paryża znajdziesz TUTAJ

 

 

 

TraTravel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *