Lidl Podróże, Czy to się opłaca? Prześwietlamy ofertę!

Porady Wrz 14, 2017 2 komentarze

Lidl Podróże to nowa oferta Lidla, czy warto z niej skorzystać?

Lidl podróże

 

Wchodząc do Lidla lub otwierając skrzynkę pocztową mogliście być zaskoczeni nową gazetką. Bez zbędnego rozgłosu Lidl wprowadził na Polski rynek usługę Lidl Podróże.

Lidl podróże to nowa oferta, ale tylko w Polsce, Niemiecki dyskont już od jakiegoś czasu oferuje wycieczki w Niemczech,Holandii czy na Rumunii. Wycieczek nie można kupić i zapłacić za nie w kasie, trzeba to zrobić przez stronę internetową lub infolinię. Oczywiście Lidl nie organizuje tych wycieczek, organizowane są one przez kilka biur podróży których nazwy można znaleźć w zakładce Ogólnych Warunków Uczestnictwa Organizatorów Turystyki wśród nich znajdują się między innymi Rainbow Tours czy Exim Tours, resztę organizatorów widać na poniższym screenie.

Lidl Podróże

 

Sprawdziliśmy też regulamin. Ale nie znajdują się tam, żadne rzeczy które w zasadniczy sposób różniłyby się od regulaminów w innych biurach podróży.

Lidl Podróże czy to się opłaca? Przykłady:

Pierwsza oferta „Nieziemskie spa w Górach Izerskich”

Lidl Podróże

Atrakcyjny hotel w Świeradowie-Zdrój oferta z dwoma noclegami, zapisana jako trzy dni od 369zł za osobę. Fajny wyjazd weekendowy? Niekoniecznie, w kalendarzu terminy są do Marca (z wyłączeniem okresu ferii szkolnych), jednak żaden z nich nie wypada w weekend dostępne są terminy od środy do piątku lub od niedzieli do wtorku. Czyli, żeby wyjechać trzeba wziąć choć kilka dni wolnego. Cena za taki wyjazd to 369zł za osobę czyli 738zł za dwie . W cenie noclegi, śniadanie i obiadokolacja. Dojazd własny.

Lidl Podróże

 

Ten sam pakiet znajdziemy bezpośrednio na stronie hotelu Biały Kamień jednak zapłacimy za niego 954zł czyli różnica 216zł na korzyść Lidl Podróże.

Lidl Podróże

Sprawdziliśmy ten hotel w tym terminie w innych systemach rezerwacyjnych. Na Booking.com niestety nie ma opcji z wyżywieniem HB tylko opcja ze śniadaniem, jednak cały wyjazd kosztowałby… 476zł czyli 262zł mniej, ale musimy dokupić sobie obiady.

 

Oferta druga „Sri Lanka Zwiedzanie i wypoczynek w hotelu Tangerine 4*”

Jest to oferta łączona gdzie przez część wyjazdu zwiedzamy przez część wypoczywamy. Organizowana przez Unique Moments wycieczka kosztuje 6499zł za osobę. W tej cenie dostajemy noclegi w hotelach 3* i 4*, 2 posiłki dziennie, przelot liniami Emirates oraz zwiedzanie z polskim przewodnikiem. Na stronie internetowej  Unique Moments nie znaleźliśmy tej wycieczki. Cena najtańszej podobnej to 7771zł z tą różnicą że w części wypoczynkowej hotel ma 5*. Jednak w szczegółach podróży jest dopłata za polskiego przewodnika od 205$ do 300$ w zależności od wielkości grupy. W tym momencie różnica wynosi ponad 1500zł na korzyść Lidl Podróże.

Lidl Podróże

Co jeśli spróbujemy zbudować podobny pakiet sami?

Sam lot wyniesie nas 3085zł, niestety nie można zrobić rezerwacji w tym samym hotelu zamiast tego znaleźliśmy całą willę w 4* resorcie za 1068zł za osobę. Wychodzi 4153zł. W tej cenie nie ma wyżywienia oraz zwiedzania jednak jak możemy przeczytać na różnych blogach np. tu: http://kropkinamapie.pl/koszyk-w-kropki-ceny-na-sri-lance-cennik.html całość tych wydatków powinna się zamknąć w okolicach 500zł za osobę.
Podsumowując taki wyjazd powinien nas wynieść poniżej 5000zł.  Kwotę tę jednak bardzo łatwo obniżyć 3* hotele o bardzo dobrych opiniach w tym okresie to koszt około 400zł za osobę za wyjazd.

Lidl PodróżeLidl Podróże

 

Oferta trzecia narty we Włoszech

Oferta dla miłośników szaleństwa. Bardzo prosta 789zł w cenie noclegi, ubezpieczenie i skipass. Terminów mało, właściwie dwa, ale taki jest urok darmowych karnetów dodawanych do noclegów. Dojazd własny.

Lidl podróże

Oferta przygotowana przez biuro Volare Travel. Sprawdziliśmy tej oferty na stronie biura podróży nie ma. Są inne, jednak w podobnym terminie, w podobnych lokalizacjach są to 1900zł za osobę w górę. Chyba, że wolimy wyjazd w kwietniu wtedy jest to koszt od 991zł.

lidl podróże

W tym terminie hotel ten jest też niedostępny na booking.com. Tam jednak da się znaleźć w samym Bormio delikatnie tańsze miejsca. Jednak po dokupieniu ubezpieczenia kwota wyjdzie bardzo podobna.

lidl podróże

 

Podsumowanie

Na przykładzie trzech ofert sprawdziliśmy Lidl Podróże. Ceny w porównaniu do kupowania tych wycieczek bezpośrednio u organizatorów są lepsze. Jednak przy odrobinie wysiłku własnym sumptem możemy znaleźć tańsze opcje wyjazdu i oszczędzić od kilkuset od nawet kilku tysięcy (w przypadku egzotycznych wycieczek) złotych. Czy Lidl Podróże zdobędzie mocną pozycję na rynku, zobaczymy. Jest pewne, że może konkurować z innymi biurami turystycznymi zarówno ceną jak i reklamą.

To nie koniec sprawdzania Lidl Podróże. W następnym odcinku porównamy go z innymi biurami podróży.

 

EDYCJA 14.09.2017 9:30

Na stronie dziennika Rzeczpospolita pojawił się artykuł o pretensjach Polskiej Izby Turystyki i biur podróży wobec rzekomo zaniżonych cen w ofertach Lidla. Artykuł jest dostępny tutaj: http://www.rp.pl/Biura-podrozy/309129819-Rainbow-przeprasza-agentow-za-Lidla.html/#ap-1

W artykule są zawarte konkretne wycieczki „Jedna dotyczy pobytu w hotelu Isla Bonita na Teneryfie, od 12 listopada, z wylotem z Katowic, druga zaś – hotelu Beatris Playa & Spa na Lanzarote z wylotem z Warszawy 19 grudnia. Pierwsza impreza kosztuje w Lidlu 2470 złotych, a w Rainbow 2809 złotych, a druga odpowiednio – 2900 i 3370 złotych.”

No więc sprawdzamy:

Oferta czwarta Isla Bonita na Teneryfie od 12 Listopada

Lidl Podróże

Cena w podanym terminie to 2470zł. W cenie 7 nocy w hotelu 4* w opcji All inclusive. W cenie lot z Katowic. Pokój co widać na zdjęciach szału nie robi. Zwykły apartament jakich wiele na wyspach Kanaryjski. Poziomem pewnie bliższy dwóm gwiazdkom, a nie czterem.

Postanowiliśmy ograniczyć poszukiwania tylko do biur podróży, ktoś chce All inclusive to będzie miał All In. Jednak sprawdziliśmy biura podróży nie w Polsce. Tylko w Wielkiej Brytanii.

Co znaleźliśmy? 4* Hotel opcja All Inclusive za 441funty za osobę co w przeliczeniu na złotówki daje 2100zł

Lidl podróże

Jeśli przyjmiemy kryterium ceny to zejdziemy nawet do 1818zł za osobę. Jeśli to się opłaca w Wielkiej Brytanii to dlaczego nie w Polsce?

Lidl Podróże

 

Oferta piąta Beatris Playa Teneryfa

Lidl Podróże

Cena od 2499zł, jednak w artykule podany jest termin od 19 grudnia i w tym terminie rzeczywiście jest trochę drożej bo 2899zł. Wylot z Warszawy opcja All Inclusive. No to sprawdźmy w jakiej cenie dostaniemy to w Wielkiej Brytanii.

I znowu okazuje się, że można taniej hotele tej klasy są dostępne już od 510funtów czyli około 2428zł, ponad 500zł taniej! Nie są to jedne wakacje tylko jest ich cała lista. Jeśli ktoś chce sprawdzić to strona biura podróży First Choice czeka. W podobnej cenie jak w polskiej wycieczki można mieć wakacje w hotelu sieci Barcelo które mają opinie jednych z najlepszych na wyspach Kanaryjskich.

Lidl Podróże

TraTravel

2 Comments

  1. Pokazaliśmy różne opcje. Zarówno te tańsze gdzie samemu się coś organizuje, ale też organizowane przez biura podróży. Chyba, że uważasz, że angielskie biuro podróży zrobi transfer o niższym standardzie niż polskie, z doświadczenia wiemy, że raczej jest na odwrót.
    Ofertę złożyliśmy tylko dla pobytu na Sri Lance gdzie leci się tym samym samolotem, tą samą linią lotniczą i nocuje się wręcz w lepszym standardzie hotelu. To czym kto dojedzie do hotelu to jego wybór, ale nie spotkaliśmy jeszcze lotniska cywilnego pod którym nie stoi rząd taksówek, a taksówki na Sri Lance wychodzą w porównaniu do Polski o wiele taniej.
    Pytanie, czy przeczytałeś w ogóle artykuł?

  2. nnn

    W przypadku Sri Lanki jak najbardziej potwierdzam – koszt samodzielnie zorganizowanej wycieczki, fakt, że z wylotem z Pragi, za 10dni wyniósł poniżej 5tys, zwiedzanie przede wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *